Bałtycka Spółka Okrętowa 1938-1958

Dostępność: TAK
50 PLN
''Bałtycka Spółka Okrętowa 1938-1958'' jest monografią jednej z dwóch prywatnych, przedwojennych polskich firm żeglugowych. Armator ten, jego statki i ich załogi złotymi zgłoskami zapisały się w historii Polskiej Marynarki Handlowej, zwłaszcza podczas II Wojny Światowej. Jego właścicielami było pięciu pracujących w polskich firmach obrotu portowo-morskiego, absolwentów Szkoły Morskiej w Tczewie oraz trzech zawodowo związanych z handlem morskim polskich arystokratów.
  Więcej

DALMOR - Album floty (Wydanie II uzupełnione i poprawione)

Dostępność: TAK
90 PLN
Wydawnictwo PORTA MARE przekazuje Czytelnikom kolejny album o polskiej flocie handlowej i rybackiej. Tym razem są to trawlery burtowe i trawlery - przetwórnie, lugry, kutry i jednostki pomocnicze eksploatowane przez gdyński DALMOR, przez kilkadziesiąt lat największe polskie przedsiębiorstwo rybackie.
  Więcej

"W Stronę Morza"

Dostępność: TAK
25 PLN
Książkę Ryszarda Borowskiego "W Stronę Morza" na tle innych, wspomnieniowych, marynarskich publikacji wyróżnia nie tylko wiele ilustracji, ale również esencjonalny, konkretny i wartki język, co powoduje, że szybko się ją czyta, przyswajając sobie jednocześnie sporo nowej wiedzy.
  Więcej

WYCIECZKOWCE W GDYNI

Dostępność: TAK
84 PLN
Album jest unikatowym, pierwszym tego rodzaju wydawnictwem na polskim rynku księgarskim. Jego największym atutem, oprócz przepięknych zdjęć statków, są jego walory dokumentacyjne. Ma on 296 stron leżącego formatu 210x297 mm, składa się z dwóch części.
  Więcej

Album "Do Puckiej Fary - Morska Pielgrzymka Rybaków"

Dostępność: TAK
37 PLN
Brak opisu...
  Więcej

Legenda Batorego w fotografii

Dostępność: TAK
45 PLN
Album jest II wydaniem, poprawionym i uzupełnionym o kolejnych kilkadziesiąt, unikatowych fotografii, wydanego w 2010 r. popularnego albumu przedstawiającego niezwykle barwną, 33 letnią służbę tego najsłynniejszego statku pływającego pod biało-czerwoną banderą. Ma on 256 str. formatu 320x230 mm, na których znajduje się 724 zdjęć.
  Więcej

Morskie Gracje

Dostępność: TAK
50 PLN
MORSKIE GRACJE są zilustrowaną fotografiami historią trzech szkolnych żaglowców:Lwowa,Daru Pomorza oraz Daru Młodzieży,rozszerzoną o kilkadziesiąt zdjęć z niedawno zakończonego REJSU NIEPODLEGŁOŚCI.W albumie tym,który ma 240 stron formatu A-4,poprzez dobór odpowiednich fotografii, pokazana jest droga którą w czasie ostatnich 100 lat musieli przechodzić młodzi ludzie by zostać oficerami polskiej floty handlowej.
  Więcej

Ostatni transatlantyk Stefan Batory

Dostępność: TAK
45 PLN
Album ma 280 str. formatu 312x230 mm i zawiera 846 zdjęć. Poświęcony jest on ''Stefanowi Batoremu'' - ostatniemu transatlantykowi pływającemu pod polską
  Więcej

Bitwy Morskie w filatelistyce i malarstwie. Tom 1 Od starożytności do I wojny światowej.

Dostępność: TAK
30 PLN
Autor albumu, długoletni kapitan PLO na 144 stronach formatu A-4 prezentuje ok. 600 znaczków pochodzących z Jego wielokrotnie większej kolekcji. Są tam znaczki prezentujące bitwy morskie począwszy od flot wiosłowych w starożytności, przez walki flot żeglugowych od XVI do XIX w., a skończywszy na bitwach flot już statków parowych podczas I Wojny Światowej.
  Więcej

"Inny Świat Marynarzy" Andrzej Soysala

Dostępność: TAK
25,00 PLN
Autorem książki "Inny Świat marynarzy" jest ceniony pisarz marynista (autor 8 książek), który morze i pracę na morzu doskonale zna z autopsji, bo na statkach PLO
  Więcej

Kosynierzy z Daru Pomorza

Dostępność: TAK
20 PLN
Kosynierzy z Daru Pomorza autorstwa długoletniego kapitana statków PLO Gabriela Oleszka, są książką, w której szczegółowo omówiony został okres nauki w Państwowej Szkole Morskiej rocznika 1965-1968, łącznie z kandydatką na ''Darze Pomorza'', rejsami na statkach szkolnych ?Zenit? i ?Horyzont? oraz ich praktykami na dziesięciotysięcznikach PLO: ''Ludwik Solski'', ''Hanoi'', ''Jan
  Więcej

Pikantne Zapiski z Tropików

Dostępność: TAK
20 PLN
Na łamach tej książki, jej autor oficer-mechanik, od 39 lat pracujący na statkach morskich, z których ostatnich 23 spędził na jednostkach obcych bander, wprowadza Czytelników w zanikający już marynarski świat odległych, egzotycznych portów z ich specyficznym klimatem i znajdującymi się w nich tawernami i innymi przybytkami marynarskiej infrastruktury.
  Więcej

Mayday!... Mayday!...

Dostępność: TAK
25 PLN
Książka jest autentyczną relacją lekarza okrętowego załogi statku ''Bolesław Krzywousty'' uprowadzonej przez partyzantów Ludowego Frontu Wyzwolenia Erytrei.
  Więcej

Pożegnanie Atlantyku

Dostępność: TAK
30 PLN
Książka "Pożegnanie Atlantyku" poświęcona jest ostatniemu liniowemu rejsowi "Stefana Batorego", który z kilku powodów ma trwałe miejsce nie tylko w historii polskiej żeglugi. Podróż ta, która zakończyła się 21 października 1987 r.,
  Więcej

Wspomnienia marynarskiego mundurka. Opowieści morskie i śródlądowe

Dostępność: TAK
20 PLN
Stanisław Maria Szczepański na lamach tej książki wprowadza Czytelników w niepowtarzalny klimat swojej szkoły, którą było Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu.
  Więcej

Przez Tradycję Do Nowoczesności. Polska Zjednoczona Korporacja Bałtycka 1930-2008

Dostępność: TAK
60 PLN
Monografia najstarszej, polskiej, morskiej agencji żeglugowej - Polskiej Zjednoczonej Korporacji Bałtyckiej, a także historia połączeń żeglugowych naszych portów z Wielką Brytanią od 1920 r. do czasów współczesnych.
  Więcej

Za tych co na morzu... Morskie opowieści

Dostępność: TAK
25,00 PLN
Zbiór pełnych humoru opowiadań napisanych przez I oficera-mechanika, z ponad 33-letnią praktyką morską, ze Świnoujścia...
  Więcej

Niespełnione Marzenia o Polsce Morskiej

Dostępność: TAK
25,00 PLN
Interesująca pozycja książkowa o tematyce morskiej, w której autor, m.in. były dyrektor naczelny Zjednoczenia Portów Morskich i Zarządu Portu Gdynia, a także wiceprezydent i prezydent GAL-u w Nowym Jorku, opisuje 45 lat swego aktywnego życia zawodowego, w tym kulisy wielu ważnych decyzji i wydarzeń dla spraw polskiej gospodarki morskiej.
  Więcej

Polska Żegluga Morska. Album Floty 1951-2021.

NAKŁAD WYCZERPANY !!
Wydawnictwo PORTA MARE z przyjemnością informuje,że został wydany okolicznościowy album związany z jubileuszem 70-lecia PŻM...

Polskie Linie Oceaniczne 1951-2012. Zarys działalności

NAKŁAD WYCZERPANY !!
Autor tej bogato ilustrowanej książki na 360 stronach formatu 230x300 mm, przypomina historię tego przez kilkadziesiąt lat największego polskiego armatora i jednego z największych w Europie, dysponującego w najlepszym okresie swojego

Gdynia Morzem Pachnąca I część - II wydanie

NAKŁAD WYCZERPANY !!
Wobec ciągle dużego, niezaspokojonego popytu na wydany w 2017 r. album ?Gdynia Morzem Pachnąca?, wydawnictwo PORTA MARE postanowiło go wznowić.

Album "DAR MŁODZIEŻY" - 40 LAT

NAKŁAD WYCZERPANY !!
"Dar Młodzieży" - jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych żaglowców świata, którego armatorem jest Uniwersytet Morski w Gdyni, obchodzi w tym roku 40 lecie swojej służby na morzu.

Polskie Linie Oceaniczne. Album Floty 1951-2021

NAKŁAD WYCZERPANY !!
Czwarte poprawione i uzupełnione wydanie POLSKIE LINIE OCEANICZNE ALBUM FLOTY 1951-2021, które zawiera opisy historii każdego z kilkuset statków eksploatowanych przez Polskie Linie Oceaniczne od 1951 r., kiedy przedsiębiorstwo to formalnie powstało.

Kutry z Wielkiej Wsi (II wydanie)

NAKŁAD WYCZERPANY !!
Album ''Kutry z Wielkiej Wsi'' poświęcony jest kutrom rybackim, których portem bazowym był wybudowany w 1938 r. port Władysławowo we Wielkiej Wsi. Cumujące w tym porcie kutry nosiły na burcie oznakę rybacką WWs aż do 1949 r., kiedy zmieniono je na WŁA, obowiązującą do dzisiaj.

Gdynianie w Gotenhafen

NAKŁAD WYCZERPANY !!
"Gdynianie w Gotenhafen" to wyjątkowa książka, napisana przez autora mieszkającego w Gdyni nieprzerwanie od 1928 r., również w najbardziej tragicznym okresie w dziejach miasta: niemieckiej okupacji w latach 1939-1945. Były to szczególnie trudne lata dla całej pięcioosobowej rodziny Markiewiczów, która mimo ciągłego nagabywania o podpisanie narodowej listy niemieckiej (matka autora Betty była rodowitą, wykształconą gdańszczanką, biegle mówiącą po niemiecku), skrajnie trudnych warunków życia, wytrwała do końca wojny przy swojej polskości.

Kutry i łodzie rybackie z Boru i Jastarni

NAKŁAD WYCZERPANY !!
Książka "Kutry i łodzie rybackie z Boru i Jastarni" jest fascynującą, bogato udokumentowaną historią rybołówstwa morskiego obu tych leżących na Mierzei Helskiej miejscowości. Na 438 stronach formatu A4 jej autorzy: Bohdan Huras, Mirosław Kuklik i Franciszek Necel, chyba obecnie najznakomitsi znawcy historii rybołówstwa morskiego znad Zatoki Gdańskiej, szczegółowo omawiają dzieje głównego zajęcia ich mieszkańców, począwszy od 1920 roku.

M/s Piłsudski - Duma II Rzeczypospolitej Polskiej

NAKŁAD WYCZERPANY !!
Wydawnictwo Porta Mare wydało kolejny, już trzeci, album poświęcony polskim transatlantykom pasażerskim. Podobnie jak dwa poprzednie: ''Legenda Batorego w fotografii'' (wydana w 2009 i 2015 r.) i ''Ostatni transatlantyk Stefan Batory'' (2010 r.), trzeci, zatytułowany ''M/s Piłsudski - Duma II Rzeczypospolitej Polskiej'', został opracowany przez Jerzego Drzemczewskiego

Polskie Holowniki Morskie 1920-2015

NAKŁAD WYCZERPANY !!
Album "Polskie Holowniki Morskie 1920-2015", autorstwa Waldemara Danielewicza ma 320 str. formatu 220x300 mm. Wydawnictwo poświęcone jest historii 309 holowników eksploatowanych pod polską banderą od początków naszej obecności na morzu, aż do dnia dzisiejszego.

Na Śródziemnomorskim Szlaku 1924-2008

NAKŁAD WYCZERPANY !!
Książka jest pierwszą monografią ponad 85-letniej aktywności polskiej floty, zwłaszcza liniowej w akwenie Morza Śródziemnego, nierozerwalnie związanej z historią polskiej i światowej żeglugi.

Rybacka Flota Władysławowa

NAKŁAD WYCZERPANY !!
Album pt. ''Rybacka Flota Władysławowa'' ma 460 stron, formatu 230x300 mm, na których jest prezentowanych ponad 500 zdjęć.

Transatlantyki Polskie

NAKŁAD WYCZERPANY !!
Ta bogato ilustrowana książka poświęcona jest 58 letniej historii polskiej żegludze pasażerskiej oraz ludziom, dzięki którym dzieje pływających pod biało-czerwoną banderą transatlantyków są powodem do dumy i podziwu.