Bałtycka Spółka Okrętowa 1938-1958

Monografia ''Bałtycka Spółka Okrętowa 1938-1958''. Armator ten, którego statki i ich załogi złotymi zgłoskami zapisały się w historii Polskiej Marynarki Handlowej, zwłaszcza podczas II Wojny Światowej. Jego właścicielami było pięciu pracujących w polskich firmach obrotu portowo-morskiego, absolwentów Szkoły Morskiej w Tczewie oraz trzech zawodowo związanych z handlem morskim polskich arystokratów.

BCT - Bałtycki Terminal Kontenerowy

''BCT - Bałtycki Terminal Kontenerowy'' z okazji 10 lecia zakupu jego akcji przez filipińską spółkę International Container Terminal Services Inc. (ICTSI).

Morski Terminal Masowy Gdynia w fotografii

Z okazji 20 lecia Morskiego Terminalu Masowego Gdynia

Morska Przystań Rybacka w Kuźnicy

Książka, autorstwa Lechosława Stefaniaka poświęcona jest historii, obecnej działalności oraz perspektywom przystani rybackiej w Kuźnicy, rysującymi się w związku z przeprowadzoną w latach 2011-2012 jej przebudową, wykorzystanych na ten cel m.in. środki unijne.

Chipolbrok 1951-2011

Wydawnictwo PORTA MARE z przyjemnością informuje że wydaliśmy monografię Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego SA zatytułowaną: ''Chipolbrok 1951-2011''. Na 224 str. formatu 21 x 28 cm przedstawiliśmy 60. letnią historię tego wyjątkowego przedsiębiorstwa żeglugowego, nie mającego swego odpowiednika w całej światowej żegludze.