Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Jerzego Drzemczewskiego

Na wniosek Związku Armatorów Polskich i Krajowej Izby Gospodarki Morskiej oraz Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej za wybitne zasługi w pracy dziennikarskiej i publicystycznej oraz popularyzowania wiedzy o morzu postanowieniem z dnia 17 czerwca 2013 r. prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył red. Jerzego Drzemczewskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, który wręczyła mu wiceminister Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju prof. dr hab. Dorota Pyć podczas spotkania wigilijnego członków, przyjaciół i sympatyków KIGM w dniu 9 grudnia 2013 r.

II miejsce na Targach "Costerina 2013"

Miło nam poinformować, że wydany kilka miesięcy temu album "Kutry z Wielkiej Wsi" autorstwa Bohdana Hurasa i Franciszka Necla zdobył na XIV Kościerskich Targach Książki Kaszubskiej i Pomorskiej "Costerina 2013" II miejsce w kategorii albumy i przewodniki.

Nagroda dla naszego wydawnictwa

Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasze wydawnictwo PORTA MARE ? Pomorska Oficyna Wydawniczo-Reklamowa otrzymało nagrodę specjalną ?za całokształt wydawnictw turystycznych oraz promocję Trójmiasta i Pomorza?. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest przez Komisję Konkursową Gdańskich Targów Turystycznych GTT w Konkursie Najlepsza Promocja Turystyki Województwa Pomorskiego 2011 co roku podczas Gdańskich Targów Turystycznych.