Transatlantyki Polskie (oprawa miękka)

Cena: 45 PLN

Ta bogato ilustrowana książka poświęcona jest 58 letniej historii polskiej żegludze pasażerskiej oraz ludziom, dzięki którym dzieje pływających pod biało-czerwoną banderą transatlantyków są powodem do dumy i podziwu.

Książka jest pierwszą tak obszerną publikacją na polskim rynku wydawniczym poświęconą pasażerskim transatlantykom - prawdziwa kopalnia wiedzy o pływających pod polską banderą statkach pasażerskich, począwszy od pierwszego parowca s/s "Polonia" (zakupionego od Duńczyków w 1930 r. razem z "Kościuszką" i "Pułaskim"), poprzez "Piłsudskiego", "Sobieskiego", "Chrobrego", "Jagiełłę", aż po jednostki najsłynniejsze - "Batorego" i "Stefana Batorego", który przeszedł do historii światowej żeglugi jako ostatni transatlantyk o napędzie parowym i w 1988 r. zakończył prawie 150-letnią historię pasażerskiej żeglugi między Europą a Kanadą.

Książka Jerzego Drzemczewskiego (publicysty morskiego, rzecznika prasowego PLO, wieloletniego redaktora naczelnego pisma morskiego "Namiary") i Tadeusza Ślebiody (wieloletniego oficera na "Batorym" i głównego intendenta PLO), który nie doczekał jej publikacji (zmarł w trakcie pracy nad monografią w sierpniu 2001 r.), przywraca pamięć o najsłynniejszych i owianych legendą zamorskich podróżach liniowców pod biało-czerwoną banderą.

Zgromadzono w niej bogaty i niezwykle zróżnicowany materiał - relacje i wypowiedzi uczestników rejsów, nigdzie niepublikowane dotąd fotografie z archiwów Polskich Linii Oceanicznych, Muzeum Miasta Gdyni, Centralnego Muzeum Morskiego, a przede wszystkim prywatnych zbiorów autorów monografii, załóg statków i uczestników podróży oraz dane statystyczne, dokumenty, plakaty, mapy podróży, historyczne pamiątki i rozkłady rejsów.

Książka jest dość obszerna, składa się bowiem z 392 stron formatu 22,5 x 30 cm. Największym jej atutem jest jednak prezentowany w niej materiał ilustracyjny. W książce znajdują się 883 zdjęcia i inne ilustracje.

Oprawa miękka
Cena: 40,00 zł
Objętość: 349 str.
Format: 22,5 x 30, cm
ISBN 83-912007-8-7

  
Wróć  Udostępnij